30/05/2018

WeedMaps

Nowa aplikacja MyWeedMaps

połączona z kamerą WeedCam oraz programem Agrinavia Map tworzą inteligentny system rejestracji i kontroli stopnia zachwaszczenia pól uprawnych WeedMaps.

Kamera WeedCam montowana na ciągniku, ustawiona w kierunku gleby, rejestruje stopień jej pokrycia przez chwasty (wyrażony w procentach).

W aplikacji MyWeedMaps uruchamianej na tablecie/smartfonie można w czasie rzeczywistym obserwować stopień zachwaszczenia pola. Zarejestrowane dane są następnie przesyłane do programu Agrinavia Map, w którym można stworzyć mapę aplikacji dla herbicydów.

Dzięki aplikacji MyWeedMaps można kontrolować stopień zachwaszczenia pól, co jest przydatne w sytuacjach podejmowania decyzji, gdy np. warunki pogodowe czy ekonomiczne zmuszają nas do wyboru, na których polach oprysk powinien zostać wykonany priorytetowo. Dzięki mapom aplikacji tworzonym w Agrinavia Field ograniczamy ilość stosowanych herbicydów – stosujemy je w takiej ilości, jaka jest konieczna (przez regulowanie ilości cieczy roboczej, w zależności od stopnia zagęszczenia chwastów) lub ograniczamy całkowicie w tych miejscach na polu, gdzie chwasty nie występują.

Kamery WeedCam i aplikacji MyWeedMaps można używać w uprawach:

  • kukurydzy
  • buraków
  • ziemniaków
  • rzepaku wysiewanego punktowo
  • zbóż we wczesnych fazach rozwojowych
  • w uprawach warzywniczych

MyWeedMaps powstała we współpracy z firmą Agrointelli 

Krótki opis i zapowiedź naszego nowego projektu WeedMaps, pojawił się już na Konferencji Farmera na Narodowym 2017. Obejrzyj film.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub chciałbyś sprawdzić jak działa MyWeedMaps, zapraszamy do kontaktu!

Agrinavia.pl