fbpx
25/05/2020

Monitorowanie maszyn rolniczych

Wiedza jest kluczem do osiągania satysfakcjonujących plonów – użyj Agrinavia MOBILE, aby wiedzieć co dzieje się na Twoim polu.

Brak informacji i koordynacji prowadzi do nieporozumień i starty cennego czasu podczas pracowitego sezonu zbiorów. Dla Agrinavii, jako firmy tworzącej programy do zarządzania polami, absolutnym,  głównym i zasadniczym celem jest odciążenie i wsparcie Rolników. Dlatego aplikacja Agrinavia MOBILE została ulepszona i pozwoli skutecznie podejmować decyzje już podczas najbliższych żniw.

Agrinavia opracowała nową funkcję monitorowania GPS w aplikacji Agrinavia MOBILE, aby zoptymalizować pracę maszyn na polu, usprawnić ich przemieszczanie się  i poprawić wymianę informacji  między współpracownikami.

Aplikacja jest dostępna w Google Play i App Store.

GPS pokazuje Twoją lokalizację

Za pomocą GPS w telefonie komórkowym nowa funkcja  aplikacji Agrinavia MOBILE przekazuje lokalizację określonego pojazdu.

Po uruchomieniu ciągnika, kombajnu lub innego pojazdu kierowca otwiera aplikację Agrinavia MOBILE i rejestruje swoją pozycję, podając współpracowników, np. innemu kierowcy, możliwość monitorowania  jego pozycji. Funkcja monitorowania na bieżąco aktualizuje  pozycję pojazdu podczas pracy, nawet wtedy gdy telefon zostanie wyłączony lub będzie  trybie uśpienia.

 Funkcję tę oczywiści zawsze można wyłączyć.

Birger Hartmann, dyrektor generalny z Agrinavii, mówi: „Z pewnością korzystne dla Rolników jest to, że mamy przyjemność zaoferować im  możliwość  monitorowania maszyn podczas pracy. Codzienne życie na farmie jest bardzo intensywne i wszyscy muszą pracować szybko i skutecznie, szczególnie w czasie żniw, gdzie Rolnik ma  ograniczoną ilość czasu na zebranie plonów. Cieszymy się, że jesteśmy tam dla Niego ”.

Wymiana informacji  pomiędzy współpracownikami

Użytkownicy aplikacji Agrinavia MOBILE (w ramach jednej licencji) za pomocą smartphonów lub tabletów, mogą  przekazywać sobie informacje dotyczące swojej lokalizacji. Jeśli na przykład kierowca kombajnu chce  wiedzieć, gdzie znajduje się ciągnik na polu, aby opróżnić zbiornik, lub odwrotnie. Wtedy w aplikacji Agrinavia MOBILE  ma dokładną pozycję szukanego pojazdu. Osoby pracujące  w biurze lub znajdujące się poza gospodarstwem mogą również monitorować  pozycję pojazdu i koordynować prace na  polu. Ponadto w przypadku awarii pojazdu koledzy mogą przyjść szybko z pomocą.

Funkcja monitorowania jest częścią modułu Obserwacji GPS w Agrinavia MOBILE i korzystając z niej Rolnik oszczędza czas i zwiększa efektywność podczas prac polowych.

Łatwa ewidencja dzięki aplikacji MOBILE

Funkcja „Magazyn Polonów” w Agrinavia MOBILE pozwala szybko i łatwo zapisać ilość zebranych ton poszczególnych upraw zaraz po załadowaniu ich na przyczepy. Korzystając z funkcji „Magazyn Plonów” w Agrinavia MOBILE możesz wprowadzić plon np. rzepak, pszenica lub jęczmień (zwykle w tonach), pole z którego zbierasz  oraz magazyn, w którym zbiory  będą przechowywane. Gwarantuje to bieżące informacje podczas żniw, a także daje pogląd na ilości przechowywanych płodów rolnych w trakcie całego roku.

Wszystkie te dane dostępne są dla użytkowników Agrinavia MOBLIE tam gdzie tego potrzebują.

Agrinavia.pl