fbpx

CLAAS i Agrinavia wprowadzają moduł wymiany danych

Współpraca CLAAS i Agrinavia Polska w zakresie wymiany danych zaowocowała bezpośrednim połączeniem programu mapowego Agrinavia MAP z oprogramowaniem CLAAS TELEMATICS. Oznacza to, że dane dotyczące plonów z kombajnu CLAAS można pobrać bezpośrednio do programu Agrinavia MAP, a mapę pola z granicami pola załadować do CLAAS TELEMATICS. Mając dostęp do danych pola z jednego i tego samego systemu jest dużym ułatwieniem i oszczędza czas.

Wykorzystanie danych

Dzięki połączeniu między Agrinavia MAP i CLAAS TELEMATICS można za pomocą kilku kliknięć w programie automatycznie pobierać mapę plonów z kombajnu zarówno podczas żniw jak i po zbiorach. Wszystkie dane dotyczące zbiorów są przechowywane w jednym systemie, dzięki czemu śledzenie ich jest łatwiejsze i znacznie wydajniejsze. Mapa plonów pokazuje na przykład, jak plonowało pole w konkretnym miejscu. W porównaniu z plonami z innych lat dane te dają dobry przegląd produkcji.

Dysponując danymi wydajności plonu na mapie, powstaje dobry punkt wyjściowy do przygotowania mapy aplikacji precyzyjnych dawek nawozów lub gęstości siewu w konkretnych miejscach danego pola. Jest to kolejna zaleta dla rolników w korzystaniu z Agrinavia FIELD razem z CLAAS TELEMATICS, natomiast dla Agrinavii priorytetem jest pomoc rolnikom w rozpoczęciu prac z rolnictwem precyzyjnym.

Jak już wspomniano, istnieje możliwość załadowania do CLAAS TELEMATICS w kombajnie zdefiniowanych granic pola z Agrinavia MAP, a tym samym wykorzystania ich w różnych pracach polowych.

Współpraca między Agrinavia i CLAAS eliminuje kilka procesów roboczych, daje rolnikowi dobry punkt wyjścia do rolnictwa precyzyjnego, a w sumie daje mu bardziej efektywny dzień pracy z lepszym wykorzystaniem zasobów i możliwością dobrego planowania.

Funkcja wymiany danych jest dodatkowym modułem do Agrinavia MAP.

Agrinavia.pl