fbpx

Czy znasz już nasze narzędzie do kontrolowania ŚOR?

Kontrola Chemii

Chcesz się czuć bezpiecznie przy stosowaniu środków ochrony roślin? Potrzebujesz pewności, że stosowane przez Ciebie środki są legalne i odpowiednio stosowane? Czy uważasz, że szkoda czasu na poszukiwanie zmieniających się zaleceń i zakazów odnośnie użycia środków ochraniających rośliny?

Zapewnia łatwą kontrolę

Przez ostatnie miesiące wielu rolników odwiedziły liczne kontrole. Najczęściej z WIOŚ oraz PIORiN-u. Sprawdzane są głównie środki ochrony roślin a w szczególności ich prawidłowe stosowanie – dawki, agrofagi oraz rejestracje w danych uprawach.

Niektórzy rolnicy za brak odpowiedniej dokumentacji lub błędów w tejże musieli zapłacić mandaty, a także automatycznie stanęli się podmiotami, które znalazły się na celowniku innych organów kontrolnych.

W jaki sposób Kontrola Chemii pomaga polskim rolnikom?

W zeszłym roku uruchomiliśmy moduł Kontrola Chemii, narzędzie pomagające w podjęciu decyzji jakie Środki ochrony roślin można użyć na danym polu. Moduł zawiera odpowiedzi czy środek jest zarejestrowany w danej uprawie, podpowiada przyczyny użycia oraz maksymalne, dopuszczone dawki.

Dlaczego nie pozwolić programowi wykonać pracy za Ciebie i skoncentrować się na innych rzeczach?

Co mówią polscy rolnicy?

Rozmawialiśmy z polskimi rolnikami o tym, jak korzystają z modułu. Oto, co mówią o Kontroli Chemii i zaletach korzystania.

Robert Borowik, Zarządca w gospodarstwie ML-Pol Sp. z o.o o powierzchni 800 ha

– Ułatwia mocno sprawdzanie środków, powoduje łatwiejsze działania operatorów. Od razu widać na jakie agrofagi zarejestrowany jest dany środek.

Zdecydowanie usprawniło prace. Czuję się bezpieczniej, ponieważ jestem już pewien jaka substancja jest wykorzystywana na polu. Jestem pewien, że nie zaszkodzi ani roślinie, ani środowisku. Kontrole są też mniej stresujące, bo jestem pewien każdego środka.

Dlatego przypominamy, że moduł Kontrola Chemii jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Czytaj więcej

Agrinavia.pl