fbpx

Nowa aplikacja MyWeedMaps – pomoc w ograniczeniu ilości herbicydów

Nowa aplikacja MyWeedMaps połączona z kamerą WeedCam oraz programem Agrinavia Map tworzą inteligentny system rejestracji i kontroli stopnia zachwaszczenia pól uprawnych.

Kamera WeedCam montowana na ciągniku, ustawiona w kierunku gleby, rejestruje stopień jej pokrycia przez chwasty (wyrażony w procentach).

W aplikacji MyWeedMaps uruchamianej na tablecie/smartfonie można w czasie rzeczywistym obserwować stopień zachwaszczenia pola. Zarejestrowane dane są następnie przesyłane do programu Agrinavia Map, w którym można stworzyć mapę aplikacji dla herbicydów.

Dzięki aplikacji MyWeedMaps można kontrolować stopień zachwaszczenia pól, co jest przydatne w sytuacjach podejmowania decyzji, gdy np. warunki pogodowe czy ekonomiczne zmuszają nas do wyboru, na których polach oprysk powinien zostać wykonany priorytetowo. Dzięki mapom aplikacji tworzonym w Agrinavia Map ograniczamy ilość stosowanych herbicydów – stosujemy je w takiej ilości, jaka jest konieczna (przez regulowanie ilości cieczy roboczej, w zależności od stopnia zagęszczenia chwastów) lub ograniczamy całkowicie w tych miejscach na polu, gdzie chwasty nie występują.

Kamery WeedCam i aplikacji MyWeedMaps można używać w uprawach:

  • kukurydzy
  • buraków
  • ziemniaków
  • rzepaku wysiewanego punktowo
  • zbóż we wczesnych fazach rozwojowych
  • w uprawach warzywniczych

MyWeedMaps powstała we współpracy z firmą Agrointelli 

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub chciałbyś sprawdzić jak działa MyWeedMaps, zapraszamy do kontaktu!

 

 

 

 

 

 

Agrinavia.pl