fbpx

Skracanie zbóż – zrób co z CropManager

Przedłużenie promocji do 10.06.2024

Czysty obraz pomimo chrmur – tylko w CropManager 

Z satysfakcją informujemy o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego i teledetekcji satelitarnej. Nasz moduł CropManager, wykorzystujący indeks NDVI jest teraz jeszcze bardziej zaawansowany dzięki wprowadzeniu algorytmów sztucznej inteligencji. 

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnej wersji, dostępnej dla Państwa tylko do 10 czerwca 2024!  

Wykorzystanie danych NDVI do oprysków regulatorami wzrostu 

Dane satelitarne NDVI są nieocenionym źródłem informacji o stanie upraw. Pozwalają na tworzenie szczegółowych map, które są kluczowe przy planowaniu aplikacji regulatorów wzrostu.

Dzięki nim możliwe jest dostosowanie dawkowania środków ochrony roślin do aktualnych potrzeb roślinności. 

Zastosowanie map aplikacyjnych do regulacji łanu – jak to działa? 

W obszarach pola, gdzie przewiduje się wyższe plony lub gdzie indeks wegetacyjny NDVI wskazuje na lepszy stan upraw, zaleca się stosowanie wyższych dawek regulatorów wzrostu lub fungicydów, zgodnie z maksymalnymi dawkami dopuszczalnymi dla danego środka. Natomiast w mniej rozwiniętych częściach pola, należy postępować odwrotnie.

Użycie standardowej dawki regulatora wzrostu w miejscach o bujnej wegetacji może być niewystarczające, podczas gdy w słabiej rozwiniętych obszarach, zwłaszcza przy niekorzystnej pogodzie, może to prowadzić do tymczasowego zahamowania wzrostu roślin, co negatywnie wpłynie na wielkość plonów.  

Regulatory wzrostu, takie jak chlorek chloromekwatu (CCC), trineksapak etylu, etefon, czy proheksadion wapnia, są stosowane do skracania zbóż, co przeciwdziała wyleganiu – poprawność ich stosowania łatwo sprawdzić wykorzystując nasz moduł Kontrola Chemii

Nowości w CropManager 

Najważniejszą nowością w CropManager, którą wkrótce udostępnimy jest wprowadzenie algorytmów AI, które pozwalają na eliminację chmur z obrazów NDVI.

To przełomowe rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie czystych danych bez zakłóceń spowodowanych przez zasłaniające pole chmury. Dzięki temu mogą Państwo mieć czysty obraz pola pomimo częściowo pochmurnego dnia. 

Czytaj więcej CropManager
Instrukcje CropManager
Ceny CropManager

Dane przed wyczyszczeniem chmur


 Dane po wyczyszczeniu chmur

Agrinavia.pl