fbpx

UWAGA na PROCHLORAZ- warto jeszcze zakupić

01.10.2022r. zakończy się sprzedaż prochlorazu w Polsce. Klienci mają jeszcze możliwość zakupu najtańszej substancji na rynku, żeby wykorzystać ją do 01.10.2023r.

Alternatywa kosztuje około 2-3 razy więcej

Substancja do zwalczania w zbożach mączniaka prawdziwego, łamliwości źdźbła, rynchosporiozy czy rdzy brunatnej. Powstrzymuje także w rzepaku czerń krzyżową, szarą pleśń oraz zgniliznę twardzikową.

Jak działa?

Prochloraz to związek czynny z grupy imidazoli. Używany jest głównie prewencyjnie do ochrony uprawy roślin przed chorobami. Jego działanie ma charakter wgłębny. Pozwala to m.in. wniknąć mu do wnętrza rośliny, dzięki czemu wykazuje on działanie interwencyjne, nie przemieszczając się  tym samym do innej części rośliny. To powoduje, że fungicyd ten działa tylko i wyłącznie w miejscu jego podania. Musimy jednak przy tym pamiętać, że jego skuteczność będzie optymalna w temperaturze nie niższej niż 12 i nie wyższej niż 20 stopni Celsjusza.

Glifosat? W sprzedaży tylko do 01. stycznia 2023?

Wg ostatnich przepisów UE glifosat ma być w sprzedaży tylko do 01.01.2023r. Czyli jeszcze tylko przez 3 miesiące. UE najprawdopodobniej (jednak są to tylko domysły) warunkowo dopuści możliwość stosowania glifosatu w uprawkach pożniwnych. Szacuje się, że cena glifosatu wzrośnie nawet kilkukrotnie. Zastanów się! Może warto kupić wcześniej? Zapytaj swoich dostawców.

Agrinavia.pl