fbpx

Kompleksy pól w Agrinavii

“Kompleksy pól” – praca w gospodarstwie może być jeszcze prostsza!

 

Często spotykaną sytuacją jest, że wiele dużych pól należących do gospodarstwa i uprawianych jako jedna całość, jest formalnie podzielona pomiędzy kilku właścicieli. Każdy z tych właścicieli ma obowiązek prowadzenia własnej dokumentacji na potrzeby różnego rodzaju kontroli. Ten podział w obrębie dużych pól dość często często komplikuje codzienną pracę w gospodarstwie, a wiele podejmowanych działań jest bardziej czasochłonnych niż to konieczne.

Agrinavia wyszła naprzeciw temu problemowi, stworzyliśmy bowiem nową funkcjonalność “Kompleksy pól” w programie.

Teraz rolnik, agronom czy kierownik gospodarstwa może w programie scalać kilka pól w jedną całość. Dzięki temu można w obrębie Kompleksu pól pracować jak na jednym polu, tak jak się to odbywa w rzeczywistości. Obejmuje to zasiewy, ochronę roślin, nawożenie, zbiory, planowanie produkcji itd.

Jeśli posiadamy 15 pól w obrębie danego kompleksu i na każdym z nich musimy zaplanować produkcję,
a następnie kontrolować zabiegi, to okazuje się że połączenie tych 15 pól w jedną całość, pomaga zaoszczędzić czas. Również późniejszy przegląd danych gospodarstwa staje się bardziej przejrzysty.

Pola mogą być łączone w Kompleksy w obrębie gospodarstw, pomiędzy gospodarstwami a także w obrębie upraw. Jeśli rolnik posiada kilka pól, które są od siebie oddalone, administracyjnie również może je połączyć w jeden kompleks.

Pracując w obrębie kompleksów, można jednocześnie w tym samym czasie pracować nadal na indywidualnych, “małych” polach, np. dodawać czynności indywidualnie, tak jak odbywało się to do tej pory w programie.

Funkcjonalność Kompleksów pól jest dostępna dla wszystkich użytkowników Agrinavii bezpłatnie.

Korzyści z pracy w obrębie “Kompleksów pól” :

  • Oszczędność czasu
  • Wydajniejsza praca
  • Prostszy przegląd danych
  • Większa elastyczność

Wszystko to prowadzi do jeszcze lepszego gospodarowania zasobami gospodarstwa, a w efekcie do większej opłacalności produkcji.

Agrinavia.pl