fbpx

Nie chcesz płacić kar? Zacznij korzystać z Agrinavii.

Rolnicy zgłaszają zwiększony poziom kontroli w gospodarstwach

Nie chcesz płacić kar? Zacznij korzystać z Agrinavii.

Przez ostatnie miesiące wielu rolników odwiedziły liczne kontrole. Najczęściej z WIOŚ oraz PIORiN-u. Kontrolowane są przede wszystkim plany azotowe, ewidencja zabiegów azotowych oraz gospodarowanie nawozami organicznymi. Dotarły do nas informacje, że niektórzy rolnicy za brak odpowiedniej dokumentacji lub błędów musieli zapłacić kary sięgające 200.000 zł. Oczywiście jako cięcia dopłat. Kontrolowane dane dotyczą trzech ostatnich lat.

Jeśli masz problemy z taką dokumentacją lub chcesz uniknąć błędów przy ich tworzeniu – zadzwoń do nas! Pomożemy w ich stworzeniu i nauczymy Cię jak poprawnie korzystać z pomocy programu.

Agrinavia FIELD pomaga dostosować się do polskich przepisów dotyczących nawożenia. Pomaga w łatwy sposób tworzyć i kontrolować wykonanie planów azotowych oraz przygotowuje odpowiednie raporty.

Dyrekcja Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej nie widzi żadnych przeciwwskazań do składania planów azotowych na wydrukach z Agrinavii. Oczywiście bardzo ważne są poprawne wartości zawarte w tych planach.

Używaj Agrinavii także do obniżania kosztów

Zbyt małe lub za wysokie dawki nawozów oraz złe bilansowanie składników to powody obniżenia plonów i wysokich kosztów produkcji. Agrinavia w profesjonalny i praktyczny sposób pomaga w regulacji dawek, w przygotowaniu odpowiedniego nawożenia.

Dodatkowo dla zaawansowanych technicznie klientów dostępne są także mapy plonów i mapy aplikacji.

Korzystaj z funkcji łączenia pól w większe kompleksy.

Agrinavia Field wykonuje pracę dla i za Ciebie.

Nowe funkcje w Agrinavia FIELD wspomagają Cię na następujących poziomach:

  • Obliczanie ilości nawozu, której potrzebuje twoje pole i która jest legalna / zgodna z wymogami polskich władz
  • Automatycznie tworzy odpowiednią dokumentację dotyczącą nawożenia w PDF lub w Excelu
  • Wspomaga w zarządzaniu nawozami organicznymi

Bazując na wprowadzonych już danych, np. uprawy w poprzednim roku, oczekiwanego plonu, analizy gleby i stosowanego nawożenia organicznego w poprzednim roku – program automatycznie kalkuluje dane podczas tworzenia nowego pola czy planu nawozowego.

Agrinavia Field i w pełni kontrolujesz dozwolone dawki

Gdy używasz Agrinavia FIELD możesz być pewien, że spełniasz nowe wymagania dotyczące regulacji i dokumentacji stosowania nawozów wg najnowszej ustawy azotanowej. To nowe prawo zaczęło obowiązywać od stycznia 2019 r i jest objaśnione w ustawie jako “Program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”

Dla Agrinavii priorytetem było włączenie tych wymagań i obliczeń do Agrinavia FIELD z korzyścią dla polskiego rolnika i ułatwienie tworzenia Planu nawozowego.

Agrinavia.pl