fbpx

Plan nawozowy – Agrinavia Field uwzględnia już nowe prawo azotanowe

łatwe zarządzanie planem nawozowym
Buźki wspierają decyzje

Gdy używasz Agrinavia FIELD możesz być pewien, że spełniasz nowe wymagania dotyczące regulacji i dokumentacji stosowania nawozów wg najnowszej ustawy azotanowej. To nowe prawo zaczęło obowiązywać od stycznia 2019 r i jest objaśnione w ustawie jako “Program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”

Dla Agrinavii priorytetem było włączenie tych wymagań i obliczeń do Agrinavia FIELD z korzyścią dla polskiego rolnika i ułatwienie tworzenia Planu nawozowego.

Agrinavia Field wykonuje pracę dla i za Ciebie.

Nowe funkcje w Agrinavia FIELD wspomagają Cię na następujących poziomach:

  • Obliczanie ilości nawozu, której potrzebuje twoje pole i która jest legalna / zgodna z wymogami polskich władz
  • Automatycznie tworzy odpowiednią dokumentację dotyczącą nawożenia w PDF lub w Excelu
  • Wspomaga w zarządzaniu nawozami organicznymi

Bazując na wprowadzonych już danych, np. uprawy w poprzednim roku, oczekiwany plon, analiza gleby I stosowane nawożenie organiczne w poprzednim roku – program automatycznie kalkuluje dane podczas tworzenia nowego pola czy planu nawozowego.

Jednakże, możesz również wprowadzić ilość nawozu, którą chcesz użyć na polu, a program (podpowie) wyświetli zielony lub czerwony znacznik, czy jest to zgodne z prawem. “Zielona buźka” 😊 wskazuje, że ilości są zgodne z prawem, “czerwona buźka” ☹ wskazuje, że ilość nawozu jest niezgodna z prawem i wymaga korekty.

Gotowi na przyszłość z Agrinavia FIELD

Agrinavia wykonała dla Ciebie rozległą pracę, co oznacza, że codzienne życie na ruchliwej farmie jest o wiele łatwiejsze, gdy działasz zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi nawozów i je kontrolujesz. Oznacza to również, że jako Rolnik jesteś gotowy oraz zabezpieczony na przyszłość i możesz spełniać wymagania, które polski Rząd może ewentualnie zmienić. Agrinavia opracowała funkcję, która jest szczególnie dopasowana do polskiego producenta rolnego i jest wyjątkowym produktem na rynku.

Polscy rolnicy mogą zostać ukarani przez władze, jeśli nie spełnią nowych przepisów dotyczących nawożenia.

 

PR:

Radosław Ryder, Country Manager Polska: “Jesteśmy bardzo szczęśliwi wprowadzając ten nowy i niezwykle przydatny moduł w Agrinavia FIELD. Najnowsze regulacje nawozowe są nowością dla większości polskich rolników, więc Agrinavia podjęłą odpowiednie działania, ponieważ wie jak może pomóc.  Dzięki naszemu programowi polscy rolnicy wychodzą naprzeciw polskiemu prawu i mogą się odpowiednio dostosować.”

 

Dostęp do rozporządzenia azotanowego

Agrinavia.pl